Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/atom3/domains/duckdent.pl/public_html/includes/functions.php on line 332

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/atom3/domains/duckdent.pl/public_html/includes/functions.php on line 332

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/atom3/domains/duckdent.pl/public_html/includes/functions.php on line 587
Witamina D dla człowieka
Proszę czekać...
zamknij

Firmy w kategoriach

Witamina D dla człowieka

Dostarczanie naszemu organizmowi składników odżywczych oraz witamin jest dla nas sprawą kluczową, jeżeli chcemy odpowiednio dobrze funkcjonować i czuć się doskonale przez cały czas, imponować tężyzną fizyczną.

 

Działanie witaminy D

Poszczególne witaminy mają różne role. Witamina d na przykład jest odpowiedzialna za to, by nasze gości były mocne, a zęby zdrowe. To nie wszystkie zalety, z którymi powinniśmy kojarzyć tę właśnie witaminę. Jest ona również znana z wielu innych, korzystnych dla naszego zdrowia działań, o których w żaden sposób nie można zapomnieć.

Jeżeli będziemy odpowiednio dobrze regulować poziom tej witaminy, to możemy mieć pewność, że nasz układ krążenia będzie funkcjonować należycie, co przełoży się pozytywnie na nasz wygląd. Jeżeli wszystkie parametry zostaną przez nas utrzymane, to możemy mieć pewność, że nasza sylwetka w dalszym ciągu będzie smukła.

Zmniejszy się również, co jest warte podkreślenia, ryzyko zapadnięcia na raka. Należy pamiętać, że nie można przesadzać z witaminą d, ponieważ nie tylko jej niedobór okażę się dla nas negatywnym zjawiskiem, ale także nadmiar może nam poważnie zaszkodzić, dlatego tak ważne jest dla nas umiejętność utrzymania odpowiedniego poziomu, naturalnego dla naszego organizmu.

 

Przedawkowanie witaminy D

Do przedawkowania dochodzi oczywiście zdecydowanie rzadziej niż do niedoboru. Trzeba dołożyć wszelkich starań, by doprowadzić do takiego stanu. Ma to miejsce przede wszystkim, gdy przedawkujemy preparaty witaminowo-mineralne. W przypadku niedoboru witaminy d bardzo często jest ona spowodowana brakiem odpowiednio długiego kontaktu ze słońcem. Lekarze uspokajają, że wystarczy jedynie 20 minut spaceru, by mieć zapewnić naszemu organizmowi dostęp do tej witaminy.

 

Niedobory witaminy D występują również w sposób naturalny, ponieważ słońce w Polsce nie jest zbyt widoczne w miesiącach jesiennych oraz zimowych. W przypadku niedoboru witaminy d możemy zaobserwować kilka charakterystycznych objawów, które będą w stanie bardzo szybko nam zdradzić, czego potrzebujemy. Utrata apetytu, nudności, zwiększone uczucie pragnienia oraz osłabienie. To podstawowe zachowania mające miejsce w takim przypadku.